"Enter"a basıp içeriğe geçin

Yandex E Posta Aç

Arama motoru Yandex kullanıcılarına e posta servisi de sağlıyor. Yeni bir e posta hesabına ihtiyacınız varsa Yandex e posta aç diyerek Ruslar tarafından geliştirilen bu arama motorunun sağladığı servisten faydalanabilirsiniz. E posta sahiplerine sunduğu depolama kapasitesi ideal düzeyde olduğu için yüz binlerce kişi tercihini  bu yönde kullanıyor. Ayrıca arama motorunun sunduğu e posta servisi oldukça kolay kullanılabilecek bir ara yüze sahip olması ile de ön plana çıkıyor. İnternet kullanımı noktasında çok fazla deneyimi olmayanlar da e posta ihtiyaçlarını bu sayede giderebiliyor.

Sitemiz üzerinden Yandex hesap aç diyerek nasıl yeni bir hesaba sahip olabileceğinizi hemen öğrenebilirsiniz. Yandex tarafından sunulan bu hizmetten faydalanabilmeniz için  herhangi bir ücret ödemeniz gerekmiyor. Ücretsiz olarak dilediğiniz zaman Yandex e posta al diyerek eposta hesabınızı kolayca oluşturabilirsiniz. Üstelik hesabınızı oluşturmanızın ardından hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Hesabınızın aktif olması için belirli bir süre beklemenize gerek kalmıyor.

Yandex E Posta Hesabı Nasıl Alınır?

Sadece birkaç dakikanızı ayırarak Yandex e mail al işleminizi tamamlayabilirsiniz. Bu işlem için uzun bir uğraş vermeniz ya da zaman ayırmanız gerekmiyor. Kayıt işleminizi gerçekleştirmeniz için öncelikle Yandex ana sayfasına tıklamanız gerekir. Bunun için www.yandex.com.tr  linkine de tıklayabilirsiniz. Ana sayfaya tıkladığınızda sayfanın sağ üst bölümünde giriş yap yazan bir yer göreceksiniz. Buraya tıklamanız halinde e-posta hesabınıza açabileceğiniz kayıt sayfasına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ayı sayfasında “yeni hesap oluştur” yazan bölüme tıklamanız gerekiyor.
Yeni hesap oluştur yazan bölüme tıkladığınızda yeni bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Bu sayfada kutucuklara ilgili bilgileri eksiksiz ve hatasız bir şekilde yazın. Adınız ve soyadınız ile birlikte sizin tarafınızdan oluşturulan e posta adresini de ilgili kutucuğa yazmanız gerekiyor. E posta adresi genellikle insanların isim ve soy isimlerinden oluşsa da farklı bir kelimeyi e posta adresi olarak kullanabilirsiniz. Mutlaka adınızı ve soyadınızı kullanmak zorunda değilsiniz. Bu konuda herhangi bir sınırlama bulunmuyor. Sonrasında Yandex e posta hesap al işleminize şifre bilgisi belirleyerek devam etmeniz gerekiyor.

Şifreniz de yine tamamen sizin tarafınızdan belirlenmiş olmalıdır. Ancak kolay tahmin edilen doğum yeri ya da doğum tarihi gibi bilgileri şifre olarak kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Bunun yerine tahmin edilmesi güç olan, hem kelime hem de rakam içeren bir şifre belirlemenizde fayda var. Şifre olarak belirlediğiniz parolayı daha sonra değiştirme imkanına sahipsiniz. Ancak e-posta adresinizi değiştirmeniz mümkün olmayacak. Bu nedenle eposta adresi olarak belirlediğiniz kelimeleri dikkatli bir şekilde seçmenizde fayda var.
Şifre bilginizi de yazmanızın ardından sistemde kayıtlı olan sorulardan birini seçmeniz ve şahsi yanıtını ilgili kutucuğa yazmanız gerekiyor. İlerleyen dönemlerde e-posta adresinize ulaşma noktasında sıkıntı yaşamanız durumunda seçtiğiniz bu soru ve verdiğiniz yanıtı kullanmanız gerekecek. Bu nedenle soruyu dikkatli bir şekilde seçmeli ve verdiğiniz yanıtı da unutmamalısınız. Aynı şekilde parola bilginizi de unutmamanız gerektiğini hatırlatmak isteriz.
Yandex e posta sahibi olmak için telefon bilginizi de kullanmanızı isteyebilir. Ancak telefon numarasını zorunlu tutan e posta servis sağlayıcıları arasında bulunmuyor. Dilerseniz telefonum yok yazan bölümü işaretleyebilir ve telefon numaranızı kullanmayabilirsiniz.
Son aşamada size çeşitli karakterlerden oluşan bir görsel iletilecek. Bu görselde bulunan karakterlerin aynısını boş kutucuğa yazmanız istenecek. Bu aşamayı da geride bırakmanın ardından kaydol yazan yere tıklayabilirsiniz. Tıkladığınız anda e-posta hesabınız oluşturulmuş olacak. Hesabınızı aktif hale gelmesini beklemek zorunda değilsiniz. Hemen e posta göndermeye ve almaya başlayabilirsiniz.

İlk Yorumu Siz Yapın

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir