"Enter"a basıp içeriğe geçin

Hotmail E Posta Aç

En eski e posta servis sağlayıcılardan biri olan Hotmail halen binlerce kişinin öncelikli tercihi oluyor. Herhangi bir ücret talep etmeden çok uzun yıllardır Hotmail e posta hesap al diyenlere hizmet veremeye devam eden bu site üzerinden siz de kolaylıkla yeni bir e posta hesabı alabilirsiniz. Sadece birkaç dakika içerisinde hesabınızı oluşturmanız ve oluşturmanızın hemen ardından kullanmaya başlamanız mümkün oluyor.

Hotmail e posta hesabı almak için Hotmail e mail al demeniz yeterli değil. Hesap oluşturmak için bazı kişisel bilgilerinizi kullanmanız gerekiyor. Ancak öncesinde sizlere küçük bir bilgi daha aktaralım. Hotmail birkaç farklı web adresi üzerinden ulaşabileceğiniz bir e posta servis hizmeti sunuyor. Bu adresleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Outlook.com
 • Outlook.com.tr
 • Hotmail.com
 • Hotmail.com.tr
 • Windowslive.com


Yeni bir e posta hesabı açtığınızda yukarıda sıraladığımız web adreslerinin tümünden bu hesabınıza kolayca ulaşabilirsiniz. Dilediğiniz adresi seçebilirsiniz çünkü tümünde e posta hesabınıza giriş yapabileceğiniz araç yer alıyor. İnternet üzerinden online olarak Hotmail e posta al diyerek bir e posta aldığınızda çeşitli görselleri de bu hesap üzerinden dilediğiniz adrese gönderebilirsiniz. Aynı zamanda dosya ekleme bölümünü kullanarak video gönderimi de yapabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Hotmail Hesabı Nasıl Açılır?

Hotmail hesap açma işlemi için sitenin ana sayfasına tıklayabilirsiniz. Sonrasında Hotmail oluştur ya da bir tane oluştur yazan bölüme tıklamanız gerekiyor. Bu sayede Hotmail hesap aç işlemine başlayabilirsiniz. Bu bölüme tıklamanızın ardından Hotmail oluştur yazan yerin hemen altında bulunan alana tamamen sizin tarafınızdan belirlenmiş olan e posta adresini yazın. Çok sayıda kişi bu alanda kendi adını ve soyadını kullanıyor. Ancak dilerseniz farklı bir kelimeyi de belirleyebilirsiniz.

Kullanacağınız e posta adresini yazmanızın ardından ileri yazan yere tıklamanız gerekiyor. Tıkladığınızda karşınıza yeni bir sayfa açılacak. Bu sayfa parola oluşturma alanıdır. Parolanızı da yine siz belirlemelisiniz. Ancak doğum tarihi ya da doğum yeri gibi kolaylıkla tahmin edilebilecek bir parola kullanmayın. Bunun yerine tahmin edilmesi güç ve hem harf hem de rakam içeren bir parola belirlemenizde fayda olacaktır. Sonrasında Hotmail e posta aç işlemine devam etmek için ileri yazan yere tıklayabilirsiniz.

Bu işlemin ardından karşınıza yeni bir sayfa açılacak ve bu sayfada da adınız ve soyadınız gibi bazı kişisel bilgileri yazmanız istenecek. Tümünü eksiksiz ve hatasız bir şekilde yazmış olduğunuzdan eminseniz ileri yazan bölüme tıklayarak kayıt işleminize devam edebilirsiniz. Daha ayrıntılı bir şekilde bilgi kaydetmeniz isteneceği için ilerleyen sayfalarda doğum tarihi, ülkeniz gibi bilgileri de kullanmanız gerekebilir.

Son aşamaya geldiğinizde ise size bir görsel gösterilecek ve bu görselde gördüğünüz karakterlerin aynısını boş alana yazmanız istenecek. Bu bölümde hata yapmanız halinde e posta hesabınız oluşturulmaz. Bu nedenle dikkatli bir şekilde görseli incelemeniz, büyük ve küçük harf ayrımına dikkat etmeniz, gördüğünüz karakterleri sırası ile yazmanız gerekir. Aynı karakterleri yazdığınızdan emin olduktan sonra onay alanına tıklayın. İşte bu kadar kolay bir işlem ile hesabınızı oluşturmuş olacaksınız.

Hesabınız oluşturulduktan sonra e posta adresinizi ve şifrenizi yazarak e posta adresinize giriş yapabilirsiniz. Beklemenize hiç gerek olmadığı için hesabınızı oluşturmanızın hemen ardından e posta gönderebilir ve alabilirsiniz. Gönderdiğiniz e postalara fotoğraf, video, dosya ekleme şansına da sahip olduğunuzu belirtmek isteriz. Oldukça ideal düzeyde bir depolama alanı sunduğu için Hotmail hesabınızı iş yazışmaları ya da sosyal yazışmalar için de kullanabilirsiniz. Hemen şimdi yeni bir e posta hesabı açarak ilk postanızı gönderin!

3 Yorum

 1. Berat eren Erdoğan Berat eren Erdoğan

  Hotmail ve msn e posta adresi almak istiyorum lütfen yardımcı olun

 2. Kenan Ertuğrul Kenan Ertuğrul

  Hotmail hesabı açmak istiyorum

 3. Ilyas yüce Ilyas yüce

  Yeni posta adresi almak istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir