"Enter"a basıp içeriğe geçin

Gmail E Posta Aç

Dünyanın en büyük arama motoru olarak kabul edilen Google internet kullanıcılarına ücretsiz olarak e posta kullanma imkanı da tanıyor. Gmail arama motoru Google’ın e posta servisidir. Sadece Gmail e posta hesap al diyerek herhangi bir ücret ödemeden siz de e posta hesabına sahip olabilirsiniz. Eğer bir Gmail posta hesabına sahip olursanız Android işletim sistemine sahip olan akıllı telefonunuzun verilerini yedeklemek için de rahatlıkla bu hesabı kullanabilirsiniz.
Ayrıca Gmail e mail al işlemi için çok uzun bir zaman dilimi ayırmanız gerekmiyor. İnternet üzerinden sadece birkaç dakikanızı ayırarak kolaylıkla bir e posta hesabı alabilir ve işlemi tamamladıktan sonra hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Gmail e posta hesabı oldukça geniş bir depolama kapasitesine sahip. Bu nedenle uzun süre gelen eski e postaları silmek zorunda kalmayacaksınız. Geniş depolama kapasitesi nedeniyle dünya genelinde en çok tercih edilen e posta hesaplarından biri olduğunu da belirtelim.

Gmail E Posta Hesabı Nasıl Alınır?

Kendinize yeni bir Gmail e posta hesabı almak için internet kullanım deneyiminizin çok fazla olmasına gerek yok. Gayet kolay olan birkaç adımda hesabınızın sorunsuz bir şekilde oluşturulmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için öncelikle Gmail e posta al işlemine başlamanızı sağlayacak olan sayfaya tıklamanız gerekiyor. Sonrasında yeni hesap açma sayfası karşınıza çıkacak. Bu sayfada size bazı sorular yöneltiliyor ve bu sorulara yanıt vermeniz isteniyor.
Adınız, soyadınız, doğum tarihiniz gibi çeşitli bilgileri ilgili alana eksiksiz ve hatasız bir şekilde yazın. Sonrasında ise Gmail hesap aç işlemine sizin tarafınızdan belirlenmiş olan e posta adresinizi yazarak devam edebilirsiniz. Adresinizi oluştururken adınızı ve soyadınızı kullanabilirsiniz. Ancak bu konuda herhangi bir sınırlama olmadığını da belirtmek isteriz. Herhangi bir kelimeyi de adres olarak kullanabilirsiniz. Ancak ileride e posta hesabınızı resmi yazışmalar için de kullanmayı düşünüyorsanız tavsiyemiz adınızı ve soyadınızı içeren bir e posta adresi belirlemeniz olacak.
Adresin ardından yeni hesap açma sayfasında sizden bir de parola belirlemeniz istenecek. Parolanızı kolay tahmin edilen doğum yeri ya da doğum tarihi gibi bilgileri kullanarak belirlemeyin. Olabildiğince tahmin edilmesi güç olan bir şifre belirlemenizde fayda var. Hatta şifrenizin içerisinde hem harf hem de rakam olmasına özen göstermelisiniz. Şifrenizin 8 karakter içermesi gerektiğini de belirtelim. Parola da belirledikten sonra Gmail e posta aç işlemine devam edebilirsiniz.
Gün, ay ve yıl olarak doğum tarihi, cinsiyetiniz ve telefon numarası bilgisi de sizden istenecek. Son aşamada ise robot olmadığınızı kanıtlamanız adına size bir görsel gösteriliyor. Bu görselde gördüğünüz karakterlerin aynısını ilgili alana yazmanız sizden istenecek. Bu bölümde büyük ve küçük harfe dikkat etmeniz gerektiğini unutmayın. Gördüğünüz karakterlerin aynısını yazmamanız durumunda yeni bir e posta hesabı aç işleminizi tamamlayamazsınız.
Bu aşamayı da geçmenizin ardından cep telefonunuza bir doğrulama kodu gönderilecek. Bu kodu da ilgili alana yazmanız halinde e posta hesabınızı açmış olacaksınız. Hesabınızı telefonunuza gelen doğrulama kodunun ardından hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. E posta gönderebilir ya da alabilirsiniz. Ayrıca Gmail mobil uygulamayı akıllı telefonunuza indirmeniz de mümkün oluyor.
Bu sayede gelen postalarınızı cep telefonunuzdan da kontrol edebilir ve yine telefonunuzu kullanarak e posta gönderebilirsiniz. E posta sayfanızı açtığınızda sayfanın sağ üst bölümünde yer alan ayarlar bölümünden dilediğiniz her türlü değişikliği yapabilirsiniz. Şifrenizi belirli periyotlarla yenilemenizi öneririz. Bu işlemi de yine sayfanın sağ üst bölümünde yer alan işarete tıklayarak açılan sayfadan gerçekleştirebilirsiniz.

Gmail Hesabı ile Neler Yapabilirsiniz?

Gmail aç diyerek bir hesap oluşturduğunuzda bu hesabınızı kullanarak sosyal medya platformları üzerinden hesap açabilirsiniz.  Facebook, Instagram, Twitter, YouTube gibi sosyal medya mecralarında hesap açabilmeniz için sizden bir e mail adresi isteniyor.  Gmail adresinizi kullanarak rahatlıkla hesap açabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarına giriş yaparken de bu adresi yazmanız sizden istenecek.

Özgeçmişinize e-posta adresinizi ekleyebilir ve iş başvurularınızda yazışmalarınızı Gmail adresiniz üzerinden yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra alışveriş yaptığınız e-ticaret sitelerine üyelik işlemlerinizi yapmak için de  bu adresinizi rahatlıkla kullanabileceğinizi belirtelim. Bu sayede e fatura bilgileri gibi çeşitli dokümanların mail hesabınıza firma tarafından iletilmesini sağlamış olacaksınız.  Dijital çağda yaşadığımız bugünlerde artık eposta adresi herkesin en önemli ihtiyaçlarının başında geliyor. Hayatın pek çok alanında Gmail hesabınızı kullanabilirsiniz.

5 Yorum

 1. Alperen yüksel Alperen yüksel

  Bana acil gmail e posta hesabı lazım

 2. Burcu Çakır Burcu Çakır

  Bana email hesabı gerekiyor gerekli işler için.

 3. SEMİH SANCAR SEMİH SANCAR

  Nasıl e posta hesabı kuracağım?

 4. Ayşe Ayşe

  E posta adresimi nasıl kurtarırım

 5. Nurcan ÇELİKBİLEK Nurcan ÇELİKBİLEK

  Bana acil gmail e posta hesabı lazım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir