"Enter"a basıp içeriğe geçin

E Posta Nedir?

E posta çeşitli kurum ve kuruluşların yanı sıra kişilerle de yazılı olarak iletişim kurmanızı sağlayan bir sistemdir. Günümüzde e posta artık hayatın hemen her alanında kullanılmaya başlandı. Dijitalleşmenin hızla ilerlediği günümüz koşullarında artık haberleşme internet aracılığı ile yapılıyor. Bu nedenle herkesin mutlaka bir e posta hesabına sahip olması gerekiyor.
Onlarca farklı web adresi ücretsiz olarak bir e posta hesabına sahip olma imkanını tanıyor. Bu siteler arasında özellikle Yandex, Yahoo, Gmail, Hotmail ve Mynet gibi sitelerin popüler olduğunu belirtebiliriz. Ancak bunlar dışında farklı web siteler de ücretsiz olarak e posta hesabı almanızı ve kullanmanızı sağlayabiliyor. E posta hesaplarında depolama alanı kapasitesi büyük önem taşıyor. Söz ettiğimiz popüler siteler yeterli oranda depolama kapasitesi sunduklarından dünyanın pek çok ülkesinde en çok tercih edilen sitelerin başında geliyor.

E Posta Hangi Amaçlarla Kullanılıyor?

E posta aslında pek çok amaçla kullanılabiliyor. Bunların başında gelen ise dosya gönderimidir. Fotoğraf ve videolar da dahil olmak üzere çeşitli dosyaların kurum ve kuruluşların yanı sıra şahıslara gönderimi için de e posta adresleri kullanılabilir. Aynı zamanda yazışma amacıyla da e postalar kullanılıyor. Resmi kurum ve kuruluşlar dahil olmak üzere özel firmalara, kişilere, derneklere kısacası dilediğiniz herkese çeşitli iletiler göndermek amacıyla da e posta hizmetinden faydalanabilirsiniz.
Artık farklı alanlarda çeşitli başvurular da e posta aracılığı ile yapılabiliyor. Başvuru yapmak ya da başvuruları değerlendirmek amacıyla da bu hizmetten faydalanılır. Aynı zamanda kişilerin fatura bilgilerini görüntülemek amacıyla da e postadan faydalandıklarını belirtmemiz lazım. Faturaların gecikmesi, gelmemesi ya da son ödeme tarihinin unutulması gibi pek çok sorun e postaya faturaların gönderilmesi ile birlikte ortadan kalkıyor. Çeşitli bankacılık işlemlerine dair belgelerin de e postaya gelmesi mümkün!
Kredi kartı ekstresinin görüntülenmesi ve aylık harcamaların incelenmesi gibi amaçlarla da e posta hizmetlerinden faydalanılabilir. Pek çok kişi e posta hesabını bir arşiv gibi de kullanıyor. Çeşitli dokümanların hesabına gelmesini istiyor ve bu dokümanları e posta hesabında muhafaza ediyor. Bu noktada Gmail gibi oldukça geniş veri depolama imkanı sunan adreslerin tercih edilmesinde fayda olacaktır. Gmail ve bazı diğer e posta servis sağlayıcılar çok sayıda kişinin ortak olarak belirli bir doküman üzerinden online çalışmasına da olanak tanıyor.

E Posta Adresi Almak Ücretli mi?

Hiçbir ücret ödemeden e posta adresi alabilir ve kullanabilirsiniz. Ücretli olarak e posta servisi sunan web adresleri de mevcut. Ancak bu adresler yerine tercihinizi gönül rahatlığı ile ücretsiz olan e posta servis sağlayıcı hizmetlerinden siz de faydalanabilirsiniz. Gmail, Yahoo, Yandex, Hotmail, Mynet gibi çeşitli servis sağlayıcılar kullanıcılardan herhangi bir ücret talebinde bulunmadan e posta adresi alma ve kullanma şansını sunuyor. Sitemizde yeni bir e posta hesabı almak için ne yapmanız gerektiği ya da hangi bilgileri kullanmanız gerektiği gibi çeşitli sorularınıza yanıt bulabilirsiniz. Özellikle Hotmail e posta aç başlıklı yazımızı okuyarak Hotmail hesabının nasıl açıldığını öğrenebilirsiniz.
Sitemizde Gmail e posta aç başlıklı içerik de yer alıyor. Yeni bir Gmail e posta adresi almak için izlemeniz gereken adımları da bu içerikte bulabilirsiniz. En eski servis sağlayıcılardan biri olan Yahoo e posta aç içeriğinde ise Yahoo e posta hesabı almak için uygulamanız gerekenler bulunuyor. Dilerseniz Rusya’nın arama motoru olan Yandex tarafından sunulan e posta hizmetinden faydalanabilirsiniz. Bunun için de Yandex e posta aç başlıklı içeriğimizi okumanız yeterli olacaktır.

E Posta Hesap Aç İşlemi İçin Hangi Adres Tercih Edilmeli?

Hiç bir ücret ödemeden e posta hesabı açarak email adresini kullanmanızı sağlayan çok sayıda servis sağlayıcı bulunuyor. Her bir servis sağlayıcı üzerinden e posta hesabı açmak için izlemeniz gereken yol farklı olabilir. Bu noktada sitemizde yer alan içeriklere göz atabilir e posta hesabı açmak için nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.
Günümüzde en çok tercih edilen  eposta servis sağlayıcılar ve kayıt işlemi yapabileceğiniz adresleri sizlerle paylaşıyoruz. Dilediğinizi seçerek hemen kayıt formunu doldurmaya başlayın.

 • Gmail için https://accounts.google.com/SignUp?hl=tr
 • Hotmail için https://outlook.com
 • Yandex için https://mail.yandex.com.tr/
 • Yahoo için https://mail.yahoo.com
 • Mynet için http://uyeler.mynet.com/login/
 • Zoho için https://www.zoho.com/mail/
 • Protonmail için https://protonmail.com/

İlk Yorumu Siz Yapın

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir